Naftalinleme

Naftalinlemek, haşerelerin neden olduğu zararlardan korunmak amacıyla evlerde kullanılan kimyasal bir madde olarak tanımlanabilir.Naftalinlemek, evlerde haşerelerin girebileceği her türlü deliği ve köşeyi, haşereler tarafından tahrip edilecek eşyaları sabitleyebilecek şekilde kapatmak için kullanılan bir yöntemdir.Naftalin kullanılarak, altı ay ile bir yıl arası süre ile evler üzerinde koruma sağlanabilir.

Naftalinleme işlemi, evlerdeki haşerelerin kontrol edilmesi ve önlenmesi için önemli bir yöntemdir. Çoklu haşerelerin neden olduğu temizlik ve bulaşık gibi ev haşerelerinden korunmak amacıyla kullanılır. Naftalinlemek için önerilen uygulamalar, güvenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Naftalin kullanımı sırasında, insanların ve evcil hayvanların sağlığına zarar vermesine neden olan zehirli gazlar oluşabileceğinden emniyetli bir şekilde uygulanmalıdır. Özellikle evde yüksek konsantrasyonlu silikat dolgusu olan noktalara veya nadiren sıfırlanmamış hava uzaylarına karışmaması gerekir. İyi havalandırılmış alanlar tercih edilmeli ve kullanılan maddelerin insan sağlığına zararlı olabileceği dikkate alınmalıdır.

Bu kelime genellikle nafdalinleme şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı naftalinleme şeklinde olmalıdır.

Doğru yazımı:

nafdalinleme (Yanlış kullanım)

naftalinleme ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:


Naftalinlemek için, ev içi çerçevelerin ve evin dışına yerleştirilen yüksek kaliteli sızdırmaz malzemelerin kullanılması gerekir.

Diğer Doğru Yazımlar

  • İkide birde İkide bir ile aynı anlama gelir. Bu kelime genellikle iki de […]
  • Hayırsever Yoksullara, düşkünlere, yardıma gereksinim duyan kimselere […]
  • Frank Fransa, İsviçre, Belçika vb. ülkelerin para birimi anlamına […]
  • İyiyim İyelik eki olan m eki birleşik yazılır, kesme işaretiyle […]
  • İzzetinefsine dokunmak Onuruna dokunmak ve gücüne gitmek anlamlarına gelir. Bu kelime […]
  • Maaşsız Aylıksız anlamına gelir. Bu kelime genellikle mağaşsız şeklinde […]

Yorum yapın