Radyoelektronik

Radyoelektronik, elektromanyetik dalgalarla ilgili bilimsel araştırmaların, üretim ve uygulama alanı olan bir teknoloji alanıdır. Radyoelektronik teknolojisi, radyofrekans (RF) iletişim sistemleri, radar ve navigasyon sistemleri, radyo navigasyon ve vurular, akışkan akışı kontrol sistemleri gibi alanlara uygulanmaktadır.

Radyoelektronik, temel olarak radyoelektronik ünitelerin (REU) teknolojisini kullanarak, çeşitli türlerdeki elektromanyetik ondalıkların üretiminden, yakalamasından, iletiminden, takibi ve analizinden sorumlu olan bir teknik alandır. Bu bileşenler ve sistemler arasındaki aralık köpükten devre kartlarına ve kablolara kadar her türlü ürünü içermektedir.

Radyoelektronik teknolojisi çok sayıda sektöre hizmet etmektedir. Birçok arama ve kurtarma, haberleşme, navigasyon ve izleme aracı radyoelektronik teknolojisine dayanır. Ayrıca, askeri ve hükümet kurumları bu teknolojinin sağladığı avantajları kullanmak için çeşitli yöntemleri kullanmaktadır. Özellikle, hava, deniz ve kara kaynaklarını izlemek ve kontrol etmek gibi kritik uygulamalar, bu teknolojiyi kullanmak zorundadır.

Bu kelime genellikle radyo elektronik şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı radyoelektronik şeklinde olmalıdır.

Doğru yazımı:

radyo elektronik (Yanlış kullanım)

radyoelektronik ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:


Radyoelektronik teknolojisi çok sayıda sektöre hizmet etmektedir.

Diğer Doğru Yazımlar

  • Müdire Müdire, özellikle okullarda kullanılan bir terimdir. […]
  • Pediyatrik Pediyatrik, çocuk sağlığı ve hastalıklarıyla ilgili olarak […]
  • İnsanüstü İnsanüstü kelimesi bileşik & sıfattır. İnsanın var olan […]
  • Anlayış Anlama biçimi, anlama yeteneği anlamına gelir. Bu kelime […]
  • Ferahnüma Klasik Türk müziğinde bir makam anlamına gelir. Bu kelime […]
  • Hallolmak Bir sonuca bağlanmak, sonuçlanmak, çözülmek, çözümlenmek […]
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x