Radyoelektronik

Radyoelektronik, elektromanyetik dalgalarla ilgili bilimsel araştırmaların, üretim ve uygulama alanı olan bir teknoloji alanıdır. Radyoelektronik teknolojisi, radyofrekans (RF) iletişim sistemleri, radar ve navigasyon sistemleri, radyo navigasyon ve vurular, akışkan akışı kontrol sistemleri gibi alanlara uygulanmaktadır.

Radyoelektronik, temel olarak radyoelektronik ünitelerin (REU) teknolojisini kullanarak, çeşitli türlerdeki elektromanyetik ondalıkların üretiminden, yakalamasından, iletiminden, takibi ve analizinden sorumlu olan bir teknik alandır. Bu bileşenler ve sistemler arasındaki aralık köpükten devre kartlarına ve kablolara kadar her türlü ürünü içermektedir.

Radyoelektronik teknolojisi çok sayıda sektöre hizmet etmektedir. Birçok arama ve kurtarma, haberleşme, navigasyon ve izleme aracı radyoelektronik teknolojisine dayanır. Ayrıca, askeri ve hükümet kurumları bu teknolojinin sağladığı avantajları kullanmak için çeşitli yöntemleri kullanmaktadır. Özellikle, hava, deniz ve kara kaynaklarını izlemek ve kontrol etmek gibi kritik uygulamalar, bu teknolojiyi kullanmak zorundadır.

Bu kelime genellikle radyo elektronik şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı radyoelektronik şeklinde olmalıdır.

Doğru yazımı:

radyo elektronik (Yanlış kullanım)

radyoelektronik ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:


Radyoelektronik teknolojisi çok sayıda sektöre hizmet etmektedir.

Diğer Doğru Yazımlar

  • Buram buram Duman, koku vb. çok etkili bir biçimde yayılarak anlamına […]
  • Mırmır Sularımızda yaşayan bir tür yılan balığına mırmır denir. […]
  • Sanatsever Sanatı sürekli izleyen, koruyan, tutan, seven (kimse) anlamına […]
  • İpucu Özellikle dedektiflik romanları okuyanların aşina […]
  • Eczane Eczane, tıbbi ürünlerin satılmakta olduğu, hastaların doktor […]
  • Gün batımı Gün batımı, güneşin bulunduğu konumun yeryüzündeki gözlemciye […]
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x